NoBotIQ Spam Protection (1.0.2) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Password
ja: パスワード

en: Label
ja: ラベル

en: Form ID
ja: フォームID

en: Text
ja: テキスト

en: Email
ja: メール

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル

en: Provides links to perform entity operations.
ja: エンティティの操作を行うリンクを提供します。

en: Content entity type ID
ja: コンテンツのエンティティタイプID

en: Content entity ID
ja: コンテンツのエンティティID

en: Content entity revision ID
ja: コンテンツのエンティティリビジョンID
