Node Action Log (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: No log messages available.
pt: Nenhuma mensagem de registro disponível.

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Created
pt: Criado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Node Type
pt: Tipo do Node

en: Node Title
pt: Titulo do Post

en: Configuration
pt: Configurações

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Deleted
pt: Apagado

en: Filter log messages
pt: Filtrar mensagens de log
