Node Cleanup (1.0.1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Type
cy: Math

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd
