Node Health (1.0.0) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Date
de: Datum

en: Logs
de: Protokolleinträge

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Export
de: Exportieren

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Content Types
de: Inhaltstypen

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Node
de: Beitrag

en: Revision ID
de: Revisions-ID

en: Revisions
de: Revisionen

en: Field value
de: Feldwert

en: Field name
de: Feldname

en: Count
de: Anzahl

en: Filters
de: Filter

en: Confirm Deletion
de: Löschung bestätigen

en: Confirm Delete
de: Löschen bestätigen

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: Usage
de: Verwendung

en: Report
de: Bericht

en: Nid
de: Beitrags-ID

en: Settings saved.
de: Einstellungen gespeichert.

en: Queue
de: Warteschlange

en: No data found.
de: Keine Daten gefunden.

en: Finished with an error.
de: Mit einem Fehler beendet.

en: Chart
de: Diagramm

en: Table Name
de: Tabellenname

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: Export CSV
de: CSV-Export

en: No logs found.
de: Keine Protokolleinträge gefunden.

en: Optimize
de: Optimieren
