Node Health (1.0.0) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Date
hi: तारीख

en: Logs
hi: लॉग

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Node
hi: नोड

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Count
hi: गुणांक

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ
