Node Health (1.0.0) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Date
id: Tanggal

en: Logs
id: Catatan

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Content type
id: Jenis konten

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Revisions
id: Revisi

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Count
id: Jumlah

en: Filters
id: Filter

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Usage
id: Penggunaan

en: Report
id: Laporkan

en: Chart
id: Grafik

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman
