Node Health (1.0.0) - en to fil translation catalogue (12 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Date
fil: Petsa

en: Message
fil: Mensahe

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Export
fil: Luwasin

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: Filter
fil: Salain

en: Filters
fil: Mga salaan
