Node Inspector (1.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Title
de: Titel

en: Type
de: Typ

en: Administration
de: Verwaltung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Required
de: Erforderlich

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Label
de: Beschriftung

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Revision ID
de: Revisions-ID

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Computed
de: Berechnet

en: Block ID
de: Block-ID

en: Last changed
de: Zuletzt geändert

en: Translatable
de: Übersetzbar

en: Bundle
de: Subtyp

en: Reusable
de: Wiederverwendbar

en: Layout ID
de: Layout-ID

en: Latest revision
de: Neueste Version

en: Default revision
de: Standardrevision

en: Block revision ID
de: Blockrevisions-ID
