Node Layout builder (8.x-2.2) - en to uk translation catalogue (78 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: None
uk: Немає

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Font
uk: Шрифт

en: Default
uk: Базово

en: Background
uk: Тло

en: Top
uk: Зверху

en: Add
uk: Додати

en: Audio
uk: Звук

en: hidden
uk: приховано

en: URL
uk: URL-адреса

en: Dimensions
uk: Розміри

en: Section
uk: Розділ

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Upload image
uk: Відвантажити зображення

en: Node
uk: Матеріал

en: Bottom
uk: Знизу

en: Success
uk: Успіх

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: node
uk: матеріал

en: Border
uk: Рамка

en: Background color
uk: Колір тла

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Padding
uk: Внутрішній відступ

en: Button
uk: Кнопка

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Close
uk: Закрити

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: block
uk: блок

en: Font size
uk: Розмір шрифту

en: Map
uk: Мапа

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Info
uk: Інформація

en: Font color
uk: Колір шрифту

en: Double
uk: Подвійний

en: Dotted
uk: Пунктир

en: Dashed
uk: Штрих

en: Solid
uk: Суцільне

en: Groove
uk: Виступ

en: Ridge
uk: Гребінь

en: Inset
uk: Вставка

en: Outset
uk: Накладка

en: audio
uk: звук

en: Border color
uk: Колір рамки

en: video
uk: відео

en: Select a block
uk: Виберіть блок

en: Border style
uk: Стиль рамки

en: About
uk: Про модуль

en: Column
uk: Колонка

en: Margin
uk: Відступ

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Inherit
uk: Успадковувати

en: Row
uk: Рядок

en: Primary
uk: Основні

en: Auto play
uk: Автоматичне програвання

en: Styles
uk: Стилі

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Node fields
uk: Поля ноди

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Save Layout
uk: Зберегти макет

en: Border width
uk: Ширина границі

en: Initial
uk: Початковий

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: The entity id.
uk: Ідентифікатор сутності.

en: Duplicate element
uk: Дублювати елемент
