Node Layout builder (8.x-2.3) - en to mr translation catalogue (25 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: None
mr: काहीच नाही

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Font
mr: मुद्रावर्ग

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: Audio
mr: ध्वनी

en: Text
mr: अक्षर

en: Layout
mr: मांडणी

en: ID
mr: आय डी

en: Node
mr: शाखा

en: Drupal
mr: ड्रुपल

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Close
mr: बंद

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
