Node Layout builder (8.x-2.4) - en to ja translation catalogue (53 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: None
ja: なし

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Font
ja: フォント

en: Default
ja: デフォルト

en: Background
ja: 背景

en: Audio
ja: オーディオ

en: hidden
ja: 非表示

en: Dimensions
ja: サイズ

en: Section
ja: セクション

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Upload image
ja: 画像アップロード

en: Node
ja: ノード

en: Url
ja: URL

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: node
ja: ノード

en: Border
ja: ボーダー

en: Background color
ja: 背景色

en: Attributes
ja: 属性

en: Button
ja: ボタン

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Close
ja: 閉じる

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: block
ja: ブロック

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Map
ja: 地図

en: Font color
ja: フォントのカラー

en: Double
ja: ダブル

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Select a block
ja: ブロックの選択

en: Data
ja: データ

en: About
ja: アバウト

en: Column
ja: カラム

en: Zoom
ja: ズーム

en: Inherit
ja: 継承

en: Row
ja: 行

en: Styles
ja: スタイル

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Save Layout
ja: レイアウトを保存

en: Responsive
ja: レスポンシブ
