Node menus (3.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Parent item
ar: رابط أم

en: Available menus
ar: القوائم المتوفرة

en: The menus available to place links in for this content type.
ar: القوائم المتوفرة لوضع روابط لهذا النوع من المحتوى.

en: Default parent item
ar: العنصر اﻷب الافتراضي

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
ar: اختر عنصر القائمة الذي سيصبح العنصر اﻷب الافتراضي للروابط الجديدة في استمارات إنشاء المحتوى.
