Node menus (3.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (6 entries)

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Available menus
cs: Dostupná menu

en: The menus available to place links in for this content type.
cs: Menu, do kterých lze vkládat odkazy na tento typ obsahu.

en: Default parent item
cs: Výchozí nadřazená položka

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
cs: Vyberte výchozí nadřazenou položku menu pro novou položku menu ve formuláři pro tvorbu obsahu.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
cs: Zvolená položka se nenachází ve vybraných menu.
