Node menus (3.0.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (5 entries)

en: Parent item
sv: Ovanliggande val

en: Available menus
sv: Tillgängliga menyer

en: The menus available to place links in for this content type.
sv: De tillgängliga menyerna att placera länkar i för denna innehållstyp.

en: Default parent item
sv: Förvalt ovanliggande alternativ

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
sv: Välj det menyval som skall vara ovanliggande menyval som standard för en ny länk i formuläret för att skapa innehåll.
