Node menus (3.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: Parent item
tr: Üst öğe

en: Available menus
tr: Kullanılabilir menüler

en: The menus available to place links in for this content type.
tr: Bu içerik türünün linklerini eklemek için uygun menuler.

en: Default parent item
tr: Öntanımlı üst öge

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
tr: İçerik düzenleme formundaki yeni bir bağlantının öntanımlı üst ögesi olacak menü ögesini seçin.
