Node menus (3.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Parent item
uk: Батьківський пункт

en: Available menus
uk: Доступні меню

en: The menus available to place links in for this content type.
uk: Меню, в яких можливо розмістити посилання для цього типу матеріалів.

en: Default parent item
uk: Початковий батьківський пункт меню

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
uk: Оберіть пункт меню, що буде початково ставати батьком для нового посилання меню під час редагування в формі створення матеріалу.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
uk: Вибраний пункт меню не міститься в жодному з вибраних меню.
