Node menus (3.0.0) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Parent item
fr: Élément parent

en: Available menus
fr: Menus disponibles

en: The menus available to place links in for this content type.
fr: Menus acceptant les liens de ce type de contenu.

en: Default parent item
fr: Élément parent par défaut

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
fr: Choisir l'élément de menu qui deviendra le parent par défaut pour les nouveaux liens dans le formulaire de création de contenu.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
fr: L'élément de menu sélectionné ne fait pas partie de l'un des menus sélectionnés.
