Node read time (8.x-1.15) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Container
fa: نگهدارنده

en: 1 minute | @count minutes
fa[0]: 1 دقیقه
fa[1]: @count دقیقه

en: 1 minute
fa: 1 دقیقه

en: 1 second | @count seconds
fa[0]: 1 ثانیه
fa[1]: @count ثانیه

en: Unit of time
fa: منطقه زمانی
