Node Role Variants (1.0.0) - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Edit
mr: संपादन

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: ID
mr: आय डी

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित
