Node Role Variants (1.0.0) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Method
hi: तरीका

en: Role
hi: भूमिका

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: About
hi: के बारे में
