Node Singles (3.4.7) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Single
fr: Simple

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Edit type
fr: Modifier ce type

en: Plural
fr: Pluriel

en: About
fr: À propos

en: exposed
fr: exposé

en: More Information
fr: Plus d'informations

en: grouped
fr: groupés

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
fr[0]: %type est utilisé par un contenu du site. Vous ne pouvez pas supprimer ce type de contenu tant que vous n'avez pas supprimé tous les contenus du type %type.
fr[1]: %type est utilisé par @count contenus du site. Vous ne pouvez pas supprimer ce type de contenu tant que vous n'avez pas supprimé tous les contenus du type %type.

en: Singular label
fr: Libellé pour le singulier

en: Plural label
fr: Libellé pour le pluriel

en: Entity is successfully deleted. | All @count entities are successfully deleted.
fr[0]: L'entité a été supprimée avec succès.
fr[1]: Toutes les @count entités ont été supprimées avec succès.

en: For more information about this module please visit the <a href="@link">module page</a>.
fr: Pour plus d'informations sur ce module, veuillez consulter la <a href="@link">page correspondante sur drupal.org</a>.
