Node subs (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Subscribers
ja: 配信登録者

en: Actions
ja: アクション

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: Read more
ja: 続きを読む

en: Email settings
ja: メール設定

en: Edit
ja: 編集

en: Test
ja: テスト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Field
ja: フィールド

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Node type
ja: ノードタイプ

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: You must enter a valid e-mail address.
ja: 有効なメールアドレスを入力する必要があります。

en: Sent
ja: 送信済み

en: Process
ja: 処理

en: No items selected.
ja: 項目が選択されていません。

en: From address
ja: 差出人アドレス

en: Subscribed
ja: 配信登録済

en: The e-mail address %email is already taken.
ja: メールアドレス %email はすでに登録されています。

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Queue
ja: キュー

en: Text settings
ja: テキストの設定

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Subscribe confirmation
ja: 配信登録確認

en: Unsubscribe confirmation
ja: 登録解除 確認
