Node subs (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Subscribers
da: Abonnenter

en: Actions
da: Handlinger

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Unsubscribe
da: Opsig abonnement

en: Read more
da: Læs mere

en: Email settings
da: Indstillinger for e-mail

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Archive
da: Arkiv

en: Node type
da: Indholdstype

en: Email
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: You must enter a valid e-mail address.
da: Du skal indtaste en gyldig e-mail-adresse.

en: Sent
da: Sendt

en: Process
da: Behandl

en: No items selected.
da: Ingen elementer valgt.

en: Included
da: Inkluderet

en: Excluded
da: Ekskluderet

en: From address
da: Afsenderadresse

en: Subscribed
da: Tilmeldt

en: The e-mail address %email is already taken.
da: E-mail-adressen %email er allerede i brug.

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: Remove from queue
da: Fjern fra kø

en: Queue
da: Kø

en: Text settings
da: Indstillinger for tekst

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Subscribe confirmation
da: Tilmeldingsbekræftelse

en: Unsubscribe confirmation
da: Afmeldingsbekræftelse
