Node subs (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Subscribers
fr: Abonnés

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Email settings
fr: Paramètres des courriels

en: Edit
fr: Modifier

en: Test
fr: Tester

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: Archive
fr: Archiver

en: Node type
fr: Type de nœud

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: You must enter a valid e-mail address.
fr: Vous devez saisir une adresse de courriel valide.

en: Sent
fr: Envoyé

en: Process
fr: Traiter

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: Included
fr: Inclus

en: Texts
fr: Textes

en: Excluded
fr: Exclu

en: From address
fr: Adresse de l'expéditeur

en: Subscribed
fr: Abonné

en: Unsubscribed
fr: Désinscrit

en: The e-mail address %email is already taken.
fr: L'adresse de courriel %email est déjà utilisée.

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Batch size
fr: Taille du lot

en: Warning message
fr: Message d'avertissement

en: Remove from queue
fr: Retirer de la file d'attente

en: Queue
fr: File

en: Text settings
fr: Paramètres du texte

en: Message settings
fr: Paramètres de Message

en: Add subscriber
fr: Ajouter un abonné

en: Queue is empty.
fr: La file d'attente est vide.

en: Status message
fr: Message d'état

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Subscribe confirmation
fr: Confirmation d'abonnement

en: Unsubscribe confirmation
fr: Confirmation de désabonnement
