Node type permissions (8.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: Custom
ca: Personalitzat

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Permissions
ca: Permisos

en: Permission
ca: Permís

en: About
ca: Detalls

en: Save permissions
ca: Desa els permisos

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ca: Avís: Assigneu-lo només als rols de confiança; aquest permís té implicacions en la seguretat.

en: Edit permissions
ca: Edita els permisos
