Node type permissions (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Custom
da: Tilpasset

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Permission
da: Tilladelse

en: About
da: Om

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
da: Advarsel: Giv kun til betroede roller; denne tilladelse har sikkerhedsmæssige implikationer.

en: Edit permissions
da: Redigér tilladelser
