Node type permissions (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Custom
fr: Personnalisé

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Permissions
fr: Droits

en: Permission
fr: Droit

en: About
fr: À propos

en: Save permissions
fr: Enregistrer les droits d'accès

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fr: Attention : ne l'attribuer qu'à des rôles de confiance ; cette permission touche à la sécurité.

en: Edit permissions
fr: Modifier les droits
