Node type permissions (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Custom
ja: カスタム

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Permissions
ja: 権限

en: Permission
ja: 権限

en: About
ja: アバウト

en: Save permissions
ja: 権限の保存

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ja: 警告: 信頼できる役割のみに与えてください。この権限はセキュリティへの影響があります。

en: Edit permissions
ja: 権限の編集
