Node type permissions (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Custom
pl: Własne

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: About
pl: O stronie

en: Save permissions
pl: Zachowaj ustawienia uprawnień

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
pl: Uwaga: tylko dla zaufanych ról; to uprawnienie dotyczy bezpieczeństwa.

en: Edit permissions
pl: Edycja uprawnień
