Node type permissions (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Custom
uk: Власний

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Permission
uk: Повноваження

en: About
uk: Про модуль

en: Save permissions
uk: Зберегти повноваження

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
uk: Увага: Надавати тільки довіреним ролям; це повноваження пов’язане з безпекою.

en: Edit permissions
uk: Редагувати повноваження
