Node type permissions (8.x-1.0) - en to gl translation catalogue (8 entries)

en: Custom
gl: Personalizado

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Permissions
gl: Permisos

en: Permission
gl: Permiso

en: About
gl: Información

en: Save permissions
gl: Gardar permisos

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
gl: Advertencia: Proporcionar só os roles de confianza. Este permiso implica riscos de seguridade.

en: Edit permissions
gl: Editar permisos
