Node type permissions (8.x-1.0-alpha1) - en to lv translation catalogue (8 entries)

en: Custom
lv: Pielāgots

en: The changes have been saved.
lv: Izmaiņas saglabātas.

en: Permissions
lv: Atļaujas

en: Permission
lv: Atļauja

en: About
lv: Par

en: Save permissions
lv: Saglabāt atļaujas

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
lv: Brīdinājums: Piešķiriet tikai uzticamām lomām; šī atļauja ir saistīta ar drošību.

en: Edit permissions
lv: Labot atļaujas
