Node type permissions (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Custom
ro: Personalizat

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Permission
ro: Permisiune

en: About
ro: Despre

en: Save permissions
ro: Salvează permisiunile

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ro: Avertisment: A se acorda numai rolurilor care prezintă încredere; această permisiune are implicații de securitate.

en: Edit permissions
ro: Editează permisiuni
