Node Weights (8.x-2.7) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Language
hi: भाषा

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
