Nodeaccess (2.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Author
is: Höfundur

en: Access control
is: Aðgangsstýring

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Weight
is: Vægi

en: View
is: Skoða

en: User
is: Notandi

en: Role name
is: Nafn hlutverks

en: Role
is: Hlutverk

en: Users
is: Notendur

en: Show
is: Sýna

en: is
is: er
