Nodeaccess (2.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Author
pt: Autor

en: Access control
pt: Controlo de acessos

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Weight
pt: Peso

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Role name
pt: Nome do grupo

en: Role
pt: Grupo

en: Users
pt: Utilizadores

en: Show
pt: Mostrar

en: Role settings
pt: Definições de funções

en: is
pt: é

en: Roles settings
pt: Configurações de funções
