NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (130 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Remove
ar: حذف

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Project
ar: المشروع

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Picture
ar: الصورة

en: User
ar: مستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Error
ar: خطأ

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Area
ar: مجال

en: Page
ar: الصفحة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Url
ar: المسار

en: Never
ar: أبدا

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Time zone
ar: النطاق الزمني

en: Count
ar: العدد

en: Last update
ar: آخر تحديث

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Desc
ar: تنازلي

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: Other
ar: آخر

en: Role
ar: دور

en: Goal
ar: هدف

en: Counter
ar: عداد

en: Users
ar: المستخدمين

en: Clone
ar: استنساخ

en: Close
ar: إغلاق

en: Title:
ar: العنوان

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Add user
ar: أضف مستخدما

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Key
ar: المفتاح

en: Languages
ar: اللغات

en: Activity
ar: النشاط

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: author
ar: مؤلف

en: First day of week
ar: أول يوم في الأسبوع

en: No statistics available.
ar: لا توجد إحصائيات متوفرة.

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Changed
ar: تم التغير

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Hits
ar: الطلبات

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Select
ar: إختيار

en: Menus
ar: القوائم

en: Default time zone
ar: المنطقة الزمنية الافتراضية

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Space
ar: فراغ

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Check for updates
ar: التمس التحديثات

en: not set
ar: غير محدد

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Variants
ar: المتغيرات

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Regional settings
ar: اﻹعدادات الإقليمية

en: Published status
ar: حالة النشر

en: Cancel account
ar: إلغاء الحساب

en: Default country
ar: البلد الافتراضي

en: Manage display
ar: تسيير العرض

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Manage form display
ar: إدارة عرض النموذج

en: Add a new @entity_type.
ar: إضافة @entity_type جديد.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
ar: لا يوجد بعد  @entity_type . @add_link
