NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (136 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Add space
cs: Vložit mezeru

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Language
cs: Jazyk

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Project
cs: Projekt

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: Password
cs: Heslo

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Total
cs: Celkem

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Picture
cs: Obrázek

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Error
cs: Chyba

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Advanced Settings
cs: Rozšířené nastavení

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Area
cs: Oblast

en: Page
cs: Stránka

en: Database
cs: databáze

en: Never
cs: Nikdy

en: Roles
cs: Role

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Count
cs: Počet

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: Authored by
cs: Autor

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: End Date
cs: Datum konce

en: Desc
cs: Sestupně

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Kvě

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Other
cs: Jiné

en: Users
cs: Uživatelé

en: Clone
cs: Klonovat

en: Close
cs: Zavřít

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Browse
cs: Procházet

en: Key
cs: Klíč

en: # Users
cs: # Uživatelé

en: Languages
cs: Jazyky

en: Activity
cs: Aktivita

en: Workflow
cs: Postup práce

en: author
cs: autor

en: First day of week
cs: Počáteční den v týdnu

en: No statistics available.
cs: Žádné statistiky nejsou dostupné.

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Website
cs: Webová stránka

en: Changed
cs: Změněno

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Translations
cs: Překlady

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Hits
cs: Zobrazení

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Select
cs: Vybrat

en: Menus
cs: Menu

en: Default time zone
cs: Výchozí časové pásmo

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Space
cs: Mezera

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Check for updates
cs: Zkontrolovat aktualizace

en: not set
cs: nenastaveno

en: Metric
cs: Metrická

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Variants
cs: Varianty

en: + Add
cs: + Přidat

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Show more
cs: Zobrazit více

en: Regional settings
cs: Místní nastavení

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Cancel account
cs: Zrušit účet

en: Default country
cs: Výchozí země

en: Manage display
cs: Správa zobrazení

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Manage form display
cs: Správa formuláře

en: Include destination
cs: Zahrnout parametr "destination"

en: Users may set their own time zone
cs: Uživatelé mohou nastavit vlastní časové pásmo

en: Find and manage content
cs: Najít a spravovat obsah

en: Add a new @entity_type.
cs: Přidat nový @entity_type

en: There is no @entity_type yet. @add_link
cs: Typ entity @entity_type dosud neexistuje. @add_link
