NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (139 entries)

en: Title
da: Titel

en: Add space
da: Tilføj mellemrum

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Author
da: Forfatter

en: Confirm
da: Bekræft

en: Remove
da: Fjern

en: Language
da: Sprog

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Project
da: Projekt

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: Total
da: I alt

en: Unknown
da: Ukendt

en: Picture
da: Billede

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: User ID
da: Bruger ID

en: Error
da: Fejl

en: Created
da: Oprettet

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Area
da: Område

en: Page
da: Side

en: Url
da: URL

en: Never
da: Aldrig

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Page URL
da: Side URL

en: Time zone
da: Tidszone

en: Count
da: Antal

en: API Key
da: API-nøgle

en: Last update
da: Seneste opdatering

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: Desc
da: Faldende

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: maj

en: June
da: Juni

en: July
da: Juli

en: October
da: Oktober

en: Other
da: Anden

en: Role
da: Rolle

en: Goal
da: Mål

en: Counter
da: Tæller

en: Users
da: Brugere

en: Clone
da: Klon

en: Close
da: Luk

en: Title:
da: Titel:

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Add user
da: Tilføj bruger

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Browse
da: Gennemse

en: Key
da: Nøgle

en: Edit Menu
da: Redigér menu

en: Languages
da: Sprog

en: Activity
da: Aktivitet

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: author
da: forfatter

en: No results found.
da: Ingen resultater fundet

en: First day of week
da: Første dag i ugen

en: No statistics available.
da: Ingen statistik til rådighed.

en: Blocked
da: Blokeret

en: Team
da: Hold

en: All content types
da: Alle indholdstyper

en: No results found
da: Ingen resultater fundet

en: Changed
da: Ændret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Translations
da: Oversættelser

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Hits
da: Besøg

en: Content Type
da: Indholdstype

en: Select
da: Vælg

en: Menus
da: Menuer

en: Default time zone
da: Standardtidszone

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Language code
da: Sprogkode

en: Space
da: Mellemrum

en: Machine name
da: Internt navn

en: Check for updates
da: Søg efter opdateringer

en: not set
da: ikke sat

en: Metric
da: Metrisk

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Variants
da: Varianter

en: + Add
da: + Tilføj

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Show more
da: Vis flere

en: Regional settings
da: Regionale indstillinger

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Cancel account
da: Opsig konto

en: Default country
da: Standard land

en: Manage display
da: Håndtér visning

en: Top Pages
da: Mest besøgte sider

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Asc
da: Stigende

en: Add existing users
da: Tilføj eksisterende brugere

en: Manage form display
da: Håndtér visning af formular

en: Include destination
da: Medtag destination

en: The node language code.
da: Indholdselementets sprogkode.

en: Users may set their own time zone
da: Brugere kan angive deres egen tidszone

en: Include a <code>destination</code> parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
da: Medtag en <code>destination</code>-parameter i linket som sender brugeren retur til det originale view når link-handlingen er udført.

en: Find and manage content
da: Find og håndtér indhold

en: Add a new @entity_type.
da: Tilføj ny @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
da: Der er ingen @entity_type endnu. @add_link
