NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (143 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Add space
fi: Lisää välilyönti

en: Status
fi: Tila

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Remove
fi: Poista

en: Language
fi: Kieli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Project
fi: Projekti

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Total
fi: Yhteensä

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Picture
fi: Kuva

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Error
fi: Virhe

en: Created
fi: Luotu

en: Advanced Settings
fi: Edistyneet asetukset

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Area
fi: Alue

en: Page
fi: Sivu

en: Database
fi: Tietokanta

en: Url
fi: Osoite

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: Count
fi: Laskuri

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Other
fi: Muu

en: Role
fi: Rooli

en: Goal
fi: Tavoite

en: Counter
fi: Laskuri

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Close
fi: Sulje

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Authored on
fi: Luotu

en: Browse
fi: Selaa

en: Key
fi: Avain

en: Languages
fi: Kielet

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: author
fi: kirjoittaja

en: First day of week
fi: Viikon ensimmäinen päivä

en: No statistics available.
fi: Tilastoja ei ole saatavilla.

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Team
fi: Tiimi

en: Changed
fi: Muuttunut

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Translations
fi: Käännökset

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Hits
fi: Osumia

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Select
fi: Valitse

en: Menus
fi: Valikot

en: Default time zone
fi: Oletusaikavyöhyke

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Sitemap
fi: Sivukartta

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Space
fi: Välilyönti

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Check for updates
fi: Tarkista päivitykset

en: not set
fi: ei asetettuna

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Variants
fi: Muunnokset

en: Bundle
fi: Paketti

en: + Add
fi: + Lisää

en: Spaces
fi: Tilat

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Variant
fi: Muunnos

en: Show more
fi: Näytä enemmän

en: Regional settings
fi: Aluekohtaiset asetukset

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Cancel account
fi: Poista käyttäjätili

en: Default country
fi: Oletusmaa

en: Manage display
fi: Ylläpidä näkymää

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Add existing users
fi: Lisää olemassaolevia käyttäjiä

en: Manage form display
fi: Hallitse lomakkeen esitystapaa

en: Include destination
fi: Sisällytä kohde

en: space
fi: tila

en: The node language code.
fi: Solmun kielikoodi.

en: Space Type
fi: Tilan tyyppi

en: Include a <code>destination</code> parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
fi: Sisällyt <em>kohde</em> parametri linkissä palauttaaksesi käyttäjä alkuperäiseen näkymään linkin painamisen jälkeen.
