NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Title
de: Titel

en: Username
de: Aawändername

en: Disabled
de: Abgschaltet

en: Enabled
de: Ygschaltet

en: Updated
de: Aktualisiert

en: User ID
de: Aawänder-ID

en: Error
de: Fähler

en: Role
de: Rolle

en: Key
de: Taste

en: Default time zone
de: Standard-Zytzone

en: Default country
de: Standard-Land
