NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to gu translation catalogue (86 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Add space
gu: જગ્યા ઉમેરો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: E-mail
gu: ઈમેલ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Email address
gu: ઈ-મેઈલ સરનામુ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Confirm
gu: ખાતરી કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Language
gu: ભાષા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Content Types
gu: વિષયાર્થ ના પ્રકારો

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Picture
gu: ચિત્ર

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Error
gu: ભુલ

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Add content
gu: માહિતી ઉમેરો

en: Area
gu: વિસ્તાર

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Time zone
gu: સમય ક્ષેત્ર

en: Last update
gu: છેલ્લો સુધારો

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Other
gu: અન્ય

en: Role
gu: હોદો

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Close
gu: બંધ

en: Key
gu: ચાવી

en: Languages
gu: ભાષાઓ

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: author
gu: લેખક

en: First day of week
gu: અઠવાડિયાનો પહેલો દિવસ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Unpublished
gu: અપ્રકાશિત

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Default time zone
gu: પૂર્વ યોજીત સમય ક્ષેત્ર

en: Manage fields
gu: ક્ષેત્ર વ્યવસ્થાપન

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: Check for updates
gu: સુધારાઓ માટે ચકાસો

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Default country
gu: મૂળભૂત દેશ

en: There is no @entity_type yet. @add_link
gu: કોઈ @entity_type હજુ સુધી નથી. @add_link
