NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to he translation catalogue (137 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Add space
he: להוסיף רווח

en: Status
he: סטטוס

en: E-mail
he: אימייל

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Confirm
he: אישור

en: Remove
he: הסרה

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Project
he: פרוייקט

en: Overview
he: סקירה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Password
he: סיסמה

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: Total
he: סך הכל

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Picture
he: תמונה

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Error
he: שגיאה

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Area
he: איזור

en: Page
he: דף

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Url
he: כתובת url

en: Never
he: אף פעם

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Time zone
he: איזור זמן

en: Count
he: כמות

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: End Date
he: תאריך סיום

en: Desc
he: יורד

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Other
he: אחר

en: Role
he: תפקיד

en: Goal
he: יעד

en: Counter
he: מונה

en: Users
he: חברי האתר

en: Clone
he: שכפול

en: Close
he: סגירה

en: Title:
he: כותרת:

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Add user
he: הוספת משתמש

en: Authored on
he: בתאריך

en: Key
he: מפתח

en: Languages
he: שפות

en: Activity
he: פעילות

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: author
he: מחבר/ת

en: First day of week
he: יום ראשון בשבוע

en: No statistics available.
he: אין סטטיסטיקות זמינות.

en: Blocked
he: חסום

en: All content types
he: כל סוגי התוכן

en: Changed
he: השתנה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Translations
he: תרגומים

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Hits
he: כניסות

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Select
he: בחר

en: Menus
he: תפריטים

en: Default time zone
he: ברירת מחדל לאיזור זמן

en: Manage fields
he: ניהול שדות

en: Language code
he: קוד השפה

en: Type:
he: סוג:

en: Space
he: רווח

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Check for updates
he: בדיקה לעדכונים

en: not set
he: לא נקבע

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Sessions
he: מושבים

en: Variants
he: וריאנטים

en: Bundle
he: חבילה

en: + Add
he: + הוסף

en: Spaces
he: מרחבים

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Regional settings
he: הגדרות איזור

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Cancel account
he: ביטול חשבון

en: Default country
he: מדינת ברירת המחדל

en: Manage display
he: ניהול תצוגה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Asc
he: סדר עולה

en: Add existing users
he: הוסף משתמשים קיימים

en: Manage form display
he: ניהול טופס העריכה

en: Add a new @entity_type.
he: יצירת @entity_type.
