NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (109 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Add space
hr: Dodaj prazninu

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Remove
hr: Ukloni

en: Language
hr: Jezik

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Project
hr: Projekt

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Total
hr: Ukupno

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Picture
hr: Slika

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Error
hr: Greška

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Area
hr: Područje

en: Page
hr: Stranica

en: Never
hr: Nikada

en: Roles
hr: Uloge

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Count
hr: Broj

en: Last update
hr: Posljednje osvježenje

en: Authored by
hr: Autor

en: Start Date
hr: Od datuma

en: End Date
hr: Do datuma

en: Desc
hr: Silazno

en: January
hr: siječnja

en: February
hr: veljače

en: March
hr: ožujka

en: April
hr: travnja

en: May
hr: svibnja

en: June
hr: lipnja

en: July
hr: srpnja

en: August
hr: kolovoza

en: September
hr: rujna

en: October
hr: listopada

en: November
hr: studenog

en: December
hr: prosinca

en: Other
hr: Ostalo

en: Role
hr: Uloga

en: Counter
hr: Brojač

en: Users
hr: Korisnici

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Add user
hr: Dodaj korisnika

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Key
hr: Ključ

en: Languages
hr: Jezici

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Workflow
hr: Tijek

en: First day of week
hr: Prvi dan u tjednu

en: No statistics available.
hr: Nema dostupnih statistika.

en: Blocked
hr: Blokiran

en: Translations
hr: Prijevodi

en: Hits
hr: Posjete

en: Menus
hr: Izbornici

en: Default time zone
hr: Zadana vremenska zona

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Space
hr: Razmak

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Check for updates
hr: Provjeri nadogradnje

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Regional settings
hr: Regionalne postavke

en: Cancel account
hr: Otkaži račun

en: Default country
hr: Zadana država

en: Manage display
hr: Uredi prikaz

en: Weight for @title
hr: Težina za @title

en: Asc
hr: Uzlazno
