NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (98 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Add space
kn: ಜಾಗವನ್ನು ಸೇರಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Title:
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ:

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Browse
kn: ವೀಕ್ಷಿಸು

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: No results found
kn: ಯಾವುದೆ ಫಲಿತಾಂಶಗಳು ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Default time zone
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ ಸಮಯ ವಲಯ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Type:
kn: ಬಗೆ:

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Contents
kn: ಒಳ ಅಂಶಗಳು
