NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (83 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: E-mail
ast: Corréu-e

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Email address
ast: Señes de corréu electrónicu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Language
ast: Llingua

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Edit
ast: Editar

en: Size
ast: Tamañu

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Picture
ast: Imaxe

en: User
ast: Usuariu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Error
ast: Fallu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Add content
ast: Amestar conteníu

en: Page
ast: Páxina

en: Never
ast: Nunca

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Time zone
ast: Estaya horaria

en: Count
ast: Cuenta

en: Last update
ast: Cambéu últimu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: January
ast: Xineru

en: February
ast: Febreru

en: March
ast: Marzu

en: April
ast: Abril

en: May
ast: Mayu

en: June
ast: Xunu

en: July
ast: Xunetu

en: August
ast: Agostu

en: September
ast: Setiembre

en: October
ast: Ochobre

en: November
ast: Payares

en: December
ast: Avientu

en: Other
ast: Otru

en: Role
ast: Rol

en: Users
ast: Usuarios

en: Close
ast: Zarrar

en: Add user
ast: Amestar usuariu

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Key
ast: Llave

en: Languages
ast: Llingües

en: Workflow
ast: Fluxu de trabayu

en: First day of week
ast: Primer día de la selmana

en: No statistics available.
ast: Nun hai estadísitiques disponibles.

en: Blocked
ast: Torgáu

en: Default time zone
ast: Zona horaria preferida
