NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (77 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Picture
bn: ছবি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Last update
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: January
bn: জানুয়ারী

en: February
bn: ফেব্রুয়ারী

en: March
bn: মার্চ

en: April
bn: এপ্রিল

en: May
bn: মে

en: June
bn: জুন

en: July
bn: জুলাই

en: August
bn: আগস্ট

en: September
bn: সেপ্টেম্বর

en: October
bn: অক্টোবর

en: November
bn: নভেম্বর

en: December
bn: ডিসেম্বর

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Hits
bn: হিট

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Space
bn: স্পেস

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Regional settings
bn: আঞ্চলিক সেটিংস

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
