NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (115 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: E-mail
bo: གློག་ཡིག

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང

en: Email address
bo: གློག་ཡིག་གི་ཁ་བྱང

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Confirm
bo: གཏན་ཁེལ

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Tags
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Sunday
bo: ཉི་མ

en: Monday
bo: ཟླ་བ

en: Tuesday
bo: མིག་དམར

en: Wednesday
bo: ལྷག་པ

en: Thursday
bo: ཕུར་བུ

en: Friday
bo: པ་སངས

en: Saturday
bo: སྤེན་པ

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: Content Types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས།

en: Total
bo: ཁྱོན་བསྡོམས

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Picture
bo: པར

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: User ID
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: All
bo: ཡོངས

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Add content
bo: ནང་དོན་ཁ་སྣོན

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Url
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Time zone
bo: དུས་ཁུལ

en: Count
bo: གྲངས

en: Last update
bo: གསར་སྒྱུར་སྔོན་མ

en: Authored by
bo: རྩོམ་མཁན

en: Thumbnail
bo: བསྡུས་རིས།

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: January
bo: ཟླ་དང་པོ

en: February
bo: ཟླ་གཉིས་པ

en: March
bo: ཟླ་གསུམ་པ

en: April
bo: ཟླ་བཞི་བ

en: May
bo: ཟླ་༥་བ

en: June
bo: ཟླ་དྲུག་པ

en: July
bo: ཟླ་བདུན་པ

en: August
bo: ཟླ་བརྒྱད་པ

en: September
bo: ཟླ་དགུ་བ

en: October
bo: ཟླ་བཅུ་བ

en: November
bo: ཟླ་བཅུ་གཅིག་པ

en: December
bo: ཟླ་བཅུ་གཉིས་པ

en: Other
bo: གཞན

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Users
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Close
bo: ཁ་རྒྱག་པ།

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Add user
bo: སྤྱོད་མཁན་ཁ་སྣོན

en: Authored on
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་དུས

en: Key
bo: གནད་ཚིག

en: Languages
bo: སྐད་རིགས

en: Activity
bo: བྱ་འགུལ

en: Workflow
bo: ལས་རིམ

en: author
bo: རྩོམ་མཁན

en: First day of week
bo: གཟའ་འཁོར་གཅིག་གི་ཉིན་དང་པོ

en: No statistics available.
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་སྡོམ་རྩིས་མེད།

en: Blocked
bo: བཀག་ཚར་པ

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Translations
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: Hits
bo: རྡེབ་གྲངས

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Menus
bo: འདེམས་བྱང

en: Default time zone
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་དུས་ཁུལ

en: Manage fields
bo: གནས་ཁོངས་ལ་དོ་དམ་བྱེད་པ

en: Language code
bo: སྐད་རིགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Space
bo: སྟོང་བ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Check for updates
bo: གསར་སྒྱུར་ལྟ་ཞིབ

en: No content available.
bo: ནང་དོན་མེད།

en: Variants
bo: བྱེ་བྲག

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Variant
bo: བྱེ་བྲག

en: Regional settings
bo: ས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད

en: Cancel account
bo: ཐོ་ཁོངས་བསུབ་པ

en: Default country
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ་མིང

en: Manage display
bo: མངོན་སྟོན་དོ་དམ

en: Weight for @title
bo: @title་ལ་ལྗིད་ཚད

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Include destination
bo: དམིགས་འབེན་གནས་ཚུད་པ
