NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (93 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Remove
eo: Forigu

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Size
eo: Grandeco

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Password
eo: Pasvorto

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Picture
eo: Bildo

en: User
eo: Uzanto

en: Error
eo: Eraro

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Page
eo: Paĝo

en: Url
eo: URL

en: Never
eo: Neniam

en: Roles
eo: Roloj

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Time zone
eo: Tempozono

en: Count
eo: Kalkulo

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: Other
eo: Alia

en: Users
eo: Uzantoj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Add user
eo: Aldonu uzanton

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: First day of week
eo: Unua tago de la semajno.

en: No statistics available.
eo: Neniu statistiko disponebla.

en: Blocked
eo: Blokita

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Hits
eo: Vizitoj

en: Menus
eo: Menuoj

en: Default time zone
eo: Defaŭlta tempzono

en: Manage fields
eo: Agordu kampojn

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Check for updates
eo: Kontroli por ĝisdatigoj

en: Bundle
eo: Fasko

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Regional settings
eo: Regionaj agordoj

en: Default country
eo: Apriora lando

en: Manage display
eo: Agordu vidigilon

en: Asc
eo: kreske
