NodeHive Core (1.0.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (80 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Add space
mr: जागा सोडा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Remove
mr: काढा

en: Language
mr: भाषा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Project
mr: प्रकल्प

en: Edit
mr: संपादन

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: Picture
mr: चित्र

en: User
mr: सदस्य

en: Error
mr: तृटी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Page
mr: पान

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Authored by
mr: लेखक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Languages
mr: भाषा

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: Menus
mr: मेनूज

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Bundle
mr: बंडल

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था
